Zpět na katalog
book
Eva Havlová

Prozíravý tarot

Sada 23 autorských linorytů (tarotových karet) s autorskou knihou Evy Havlové v limitovaném signovaném nákladu 200 kusů. Oceněno v anketě Nejkrásnější česká kniha roku.

4 990,- Kč
Koupit

Jako druhý titul edice teacup přinášíme nádherný autorský soubor výjimečně talentované Evy Havlové (nyní Vysoká škola pro grafiku a knižní umění Lipsko). Titul vznikl ve dvou vyhotoveních jako závěrečná práce na pražské Hellichovce a ihned získal druhé místo v anketě Nejkrásnější česká kniha roku 2019 za studentskou práci. Ve spolupráci s VOŠ grafickou a SPŠ grafickou v Hellichově ulici jsme se rozhodli jediný autorský tisk vydat jako řádnou bibliofilii v nákladu 200 kusů. Signovaný soubor tvoří ručně vázaná výkladová knížka o 59 stranách spolu s celkem až 23 autorskými linoryty velkého karetního formátu 9 x 15 cm. Z nich tvoří 22 karet tarotovou velkou arkánu a představuje originální autorské vyrovnání se s tradičním výtvarným námětem. Soubor se prodává v luxusní ochranné kazetě a s jednou volnou autorskou grafikou, kterou je možné vyjmout a vystavit.

Koncepci navrhla a písmem Týfa vysázela Eva Havlová. Závěrečnou práci vedla Kateřina Kozlíková.

Linoryty vytiskl Pavel Hora na Vyšší odborné škole grafické a Střední průmyslové škole grafické, Praha 1, Hellichova 22.

Texty vytiskla digitální technikou tiskárna Indigoprint.

Knihařsky zpracoval a ochrannou kazetu vyrobil Jan Kotulán z ateliéru Daruma Praha.

Korektury zajistil Jiří Němec, www.jazkor.cz.

200 číslovaných a signovaných výtisků knihy spolu se souborem linorytů tištěno na papírech Munken Pure. Všechny použité papíry pocházejí z environmentálně citlivého a kontrolovaného lesního hospodářství, provozovaného trvale udržitelným způsobem, zachovávajícím biodiverzitu, produktivitu i ekologické procesy lesa a beroucím ohledy na sociální zájmy místních komunit. Papíry neobsahují chlór.